Освіта у Словаччині

Останнім часом багато батьків хочуть, щоб їхні діти отримали освіту в Європі. У кожній з європейських країн свої особливості навчання і цінова політика. У іноземних студентів можливість вчитися безкоштовно є далеко не скрізь. Однією з країн, що дозволяють це, є Словаччина. 

Вступити до навчального закладу можуть діти, які закінчили вже 9 класів в будь-якій країні пострадянського простору. Після його закінчення можна відразу вступати в УЗ без додаткової підготовки.


За час навчання в Словаччині після 9 класу дитина почне вільно говорити на словацькій мові, звикне до життя в країні, знайде друзів. Крім того, він ще й отримає спеціальність. Тобто, при бажанні і далі залишатися в цій країні, він не буде відчувати жодних труднощів. Спеціалізація навчальних закладів дає можливість отримати достатній рівень підготовки для вступу до будь-якого ВНЗ за тим же профілем. Рівень освіти дозволяє поступити не тільки до ВНЗ Словаччини, а й в навчальні заклади інших європейських країн


У навчальних закладах Словаччини пропонується великий вибір спеціалізацій від міжнародних відносин і дипломатії до робочих спеціальностей (наприклад, слюсар або механік). У приватних коледжах навчання платне, але розкид цін досить великий, тому можна без зусиль знайти заклад, що відповідає вашим фінансовим можливостям.


Навчання в Словаччині після 9 класу може бути безкоштовним. Є велика кількість державних закладів, в яких не потрібно нічого платити. Потрібно буде оплачувати тільки проживання, харчування та особисті потреби дитини. Для вступу потрібно хороший рівень знання словацької мови. У разі 3-х річного навчання з робочої спеціальності досить мінімального рівня, а випускний державний іспит не здається.

Переваги навчання у Словаччині

  • Безкоштовне навчання в державних коледжах та Університетах;
  • Дипломи, які визнають у всьому світі;
  • Студентський вид на проживання з дозволом на офіційне працевлаштування;
  • Низькі витрати на проживання та харчування в порівнянні з іншими країнами ЄС;
  • Спорідненість і близькість української та словацької мов;
  • Легка мовна інтеграція в словацьке суспільство (досить 3-х тижневих курсів);
  • Можливість вступу до державних вузів без вступних іспитів і без ЗНО;